Vzhled a rozlišovací znaky
Líc křídel tmavě hnědý až černohnědý, v určitém úhlu šedočerný, se slabě zřetelnými tmavšími skvrnami. Na předmín i zadním křídle pás bílých skvrn oddělených tmavými žilkami. Třásně na vnějším okraji křídel střídavě bílé a tmavé, u starších jedinců odřené. Rub křídel hnědooranžový, podél vnějšího okraje zadního křídla dvě řady tmavých, oválných skvrn, odtud české druhové jméno. Blíže ke kořeni široká bílá páska, kořen a vnitřní okraj zadního křídla bílý s modrým nádechem.
Bělopásek dvouřadý je podobný většímu bělopásku topolovému, liší se zřetelně černobílou kresbou na líci bez výraznějšího podílu barevných tónů. Naopak o něco menší bělopásek tavolníkový se odlišuje rozložením bílých skvrn na líci předního křídla a kresbou na rubu.
Výskyt
S bělopáskem dvouřadým se setkáme v lesnatých údolích s výskytem zimolezu, v teplých pahorkatinách a podhůřích. Patří k druhům ohroženým zarůstáním lesních světlin. Imága lze často spatřit, jak sají vláhu z rozbahněných lesních cest, nebo se vyhřívají na sluncem osvícených keřích a stromech, kde také samci číhají na samice (perching).
Životní cyklus
Jedna generace, dospělí bělopásci létají od poloviny června do poloviny srpna. Zlatavá, ostnitá vajíčka kladena na spodní stranu listů na osluněných větvích zimolezu. Housenky nejprve hnědé, po přezimování v hibernakulu mění barvu na zelenou. Tělo pokryté množstvím ostnitých výrůstků.
Poznámka
Ve starší literatuře uváděn pod názvem bělopásek zimolezový.