Vzhled a rozlišovací znaky
Líc křídel bílý s tmavě kreslenými žilkami, u samic v celé ploše předního křídla, u samců obvykle pouze podél vnějšího okraje. Tmavá skvrna v apexu předního křídla tmavší podél žilek, často se rozpadá do jednotlivých klínků, zejména směrem k zadnímu rohu. U samic v předním křídle dvě tmavé skvrny, jedna ve středu předního křídla, druhá poblíž vnitřního okraje, zřetelně sahající od žilky k žilce. Rub zadních křídel a též rub předního křídla v apexu nažloutlý, žilky na rubu zadního křídla tmavě poprášené, u jarní generace zelenošedě, u letní generace šedavě a poněkud méně výrazně.
Od podobného běláska řepového se jednoznačně odlišuje poprášením žilek na rubu zadního křídla, které však nemusí být u olétaných jedinců (především letní generace) příliš zřetelné. Lícová kresba samic je zaměnitelná pouze s netypickou formou vzácného běláska horského.
Výskyt
Bělásek řepkový je hojný motýl, jarní generace dává přednost vlhčím loukám a lesním okrajům, letní generace se rozlétá do celé škály otevřených biotopů.
Životní cyklus
Dvě až tři generace od časného jara do začátku podzimu. Na rozdíl od běláska řepového a běláska zelného neškodí bělásek řepkový na kulturních plodinách, polyfágní housenky se živí pestrou paletou divoce rostoucích bylin. Přezimuje kukla.