Kovolesklec šedivkový
Diachrysia chrysitis (Linnaeus, 1758)

Kovolesklec šedivkový Kovolesklec šedivkový -  ilustrace
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

Fotografie kovolesklece šedivkového Diachrysia chrysitis:

Kovolesklec šedivkový Diachrysia chrysitis, Káraný, září 2021 Kovolesklec šedivkový Diachrysia chrysitis, Máslovická stráň, srpen 2020 Kovolesklec šedivkový Diachrysia chrysitis, Břehyně, červen 2019 Kovolesklec šedivkový Diachrysia chrysitis, Radotínské údolí, červen 2015 Kovolesklec šedivkový Diachrysia chrysitis, Kopeč, květen 2015 Kovolesklec šedivkový Diachrysia chrysitis, Kozohlůdky, červen 2014 Kovolesklec šedivkový Diachrysia chrysitis, Kozohlůdky, červen 2014 Kovolesklec šedivkový Diachrysia chrysitis, Kozohlůdky, červen 2014 Kovolesklec šedivkový Diachrysia chrysitis, Kozohlůdky, červen 2014 Kovolesklec šedivkový Diachrysia chrysitis, Milovice, červen 2014 Kovolesklec šedivkový Diachrysia chrysitis, Bubovice, červenec 2013

Podobný druh:

Kovolesklec podvojný
Diachrysia stenochrysis (Warren, 1913)

Na území České republiky se spolu s kovolesklecem šedivkovým vyskytuje podobný kovolesklec podvojný. Ten by se měl vyznačovat spojenými lesklými skvrnami na křídlech, nicméně jako jednoznačný identifikační znak se uvádí pouze chemické složení feromonů. Rozlišení kovolesklece šedivkového a kovolesklece podvojného podle vnějších znaků a dokonce ani podle stavby genitálií není spolehlivé.

Tvrzení, že jedinci s oddělenými lesklými skvrnami na křídlech náleží k druhu kovolesklec šedivkový (Diachrysia chrysitis) a jedinci se spojenými skvrnami k druhu kovolesklec podvojný (Diachrysia stenochrysis), je zřejmě neopodstatněné, údajně se v chovu mohou v potomstvu jedné samice vyskytnout obě formy.

V galerii jsou všechny fotografie uvedeny jako kovolesklec šedivkový s poznámkou o možnosti záměny u jedinců se spojenými lesklými skvrnami na křídlech.

Koláčkova galerie motýlůMotýl

  Motýli Články Kvízy Odkazy Novinky Autor English
Systematický přehled motýlů
Rejstřík českých názvů
Rejstřík vědeckých názvů
Obrazový přehled čeledí
Motýli zblízka
Top 10 druhy motýlů
Mapa lokalit
Vybraný motýl

Stužkonoska vzácná
Stužkonoska vzácná - Catocala puerpera

Oblíbené druhy motýlů
modrásek černolemýotakárek fenyklovýbabočka síťkovaná
bělásek řepovýbourovec borový
okáč zední
Koláčkova galerie motýlů

Koláčkova galerie motýlů © Marek Vojtíšek, 2004-2024 | Založeno 3. 6. 2004 | Naposledy aktualizováno 21. 4. 2024
Jakékoli užití fotografií a textů publikovaných na webu kolas.cz je možné pouze s písemným svolením autora.